Privata tomter till salu på landsbygden

Inom Vaggeryds kommun finns ett antal markägare som anmält sitt intresse att sälja mark till privatpersoner som vill skapa sig ett boende på landsbygden. Nedan hittar du kontaktuppgifter till markägarna.

Är du som privat markägare intresserad av att sälja mark?

Kontaktuppgifter till markägare som säljer tomt

Listan är uppdaterad 2018-03-09

Sven-Olov Carlsson
Del av kommun: Klevshult
Tomtyta till salu: 1310 m²
Tel: 073-913 65 69
E-post: sven_olov.carlsson@navnet.se

Carl Johansson
Del av kommun: Klevshult
Tomtyta till salu: 2200 m²
Tel: 073-044 46 46
E-post: calle@tujo.se

Albin Augustsson
Del av kommun: Gärahov
Tomtyta till salu: 1500-25000 m²
Tel: 010-544 98 29
E-post: albin.augustsson@sveaskog.se

Kerstin och Sören Pettersson
Del av kommun: Taglarp
Tomtyta till salu: 2000-4000 m²
Tel: 070-666 48 66
E-post: jakt.taglarp@telia.com

Eva och Kenneth Gustafsson
Del av kommun: Fåglabäck
Tomtyta till salu: -
Tel: 070-237 34 30
E-post: kennetheva.gustafsson@gmail.com

Bengt Dahlqvist
Del av kommun: Ålaryd
Tomtyta till salu: -
Tel: 072-230 33 10
E-post: bengt.dahlqvist@telia.com

Lars Sandahl
Del av kommun: Hubbestad
Tomtyta till salu: -
Tel: 070-315 59 85
E-post: l.sandahl@hakarps.se

Anna och Samuel Claesson
Del av kommun: Hok
Tomtyta till salu: 1000-3000
Tel: 070-456 93 32
E-post: samuelclaesson@ymail.com

Leif Hellqvist
Del av kommun: Västra Skillingaryd
Tomtyta till salu: -
Tel: 072-528 90 20
E-post: hellqvist54@gmail.com

Per Pettersson
Del av kommun: Västra Skillingaryd
Tomtyta till salu: -
Tel: 070-325 74 67
E-post: skillingaryds.gard@navnet.se

Per-Erik Johansson
Del av kommun: Västra Skillingaryd
Tomtyta till salu: 1500 m²
Tel: 070-517 27 28
E-post: info@skillingskog.se

Carl-Eric Ekwurtzel
Del av kommun: Sandsjön och Krängshult/Lerås
Tomtyta till salu: 1500-2000 m²/st
Tel: 070-552 34 38
E-post: leo.ekwurtzel@hotmail.com

Michael Anderberg
Plats/del av kommun: Mölnarp Linnesjön
Tomtyta till salu: 1600-1850
Tel: 070-755 55 73
E-post:msanderberg@hotmail.se

Kontakta oss

Vaggeryds kommun
info@vaggeryd.se

0370-67 80 00